Случувања

Доктор спие во шатор за да ги заштити сопругата и ќерката од потенцијална зараза

„Јас доброволно станав бездомник за да го заштитам моето семејство во случај да се заразам и да го донесам вирусот дома“, напиша Д-р Ченг на Фејсбук. Тој додаде дека спиел во својот автомобил една ноќ, а потоа четири ноќи во болницата, посочувајќи дека на петтиот ден неговата сопруга му предложила да живее во шатор во нивната гаража.

Тој ја прифатил нејзината идеја, а веднаш потоа се преселил во својата гаража, каде што ќе биде се дури не биде сигурен дека сето ова е завршено.

I am a pulmonary and critical care specialist treating COVID-19. 3/14/2020 was a big day. 3/14/2020 is the day I…

Gepostet von Timmy Cheng am Sonntag, 22. März 2020

Тој упати порака и до сите други граѓани:

„Можете да ми помогнете мене и на другите здравствени работници повеќе да не сме бездомници. Останете дома!“.

Прочитајте и...  Снежна бура во САД: Забележан и редок феномен на снег со грмотевици

Најпопуларно

To Top