black tea with two apples 1200x628 facebook
apple,background,beautiful,black,breakfast,cap,color,.delicious,diet,dreams,drink,empty,food,fresh,freshness,fruit,future,glass,green,happy,health,healthy,home,.implementation,juice,juicy,mind,mood,natural,nature,.nutrition,organic,plan,red,reflections,ripe,sentiment,spirits,.summer,sun,sunshine,sweet,table,tea,think,vegetarian,.vitamin,white,window,wooden

Сите намирници ги имате дома за лек против настинка и болно грло.

black tea with two apples 1200x628 facebook

СОСТОЈКИ:

2 дл вода
1 јаболко
1 лимон
1 црвен кромид

Се става водата во шерпа со јаболкото, лимонот исечен на пола, и кромидот, па се вари.

Кога ќе пукне јаболкото, исцедете и испијте ја водата.

Извор: готви.мк

Прочитајте и...  УРМИ: за анемија, холестерол, срце, запек, дијареа, крвен притисок, коски, кожа, превенција од рак и мозочен удар
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за