Здравје

Домашна смеса за болно грло и настинка која веднаш делува

Сите намирници ги имате дома за лек против настинка и болно грло.

black tea with two apples 1200x628 facebook

СОСТОЈКИ:

2 дл вода
1 јаболко
1 лимон
1 црвен кромид

Се става водата во шерпа со јаболкото, лимонот исечен на пола, и кромидот, па се вари.

Кога ќе пукне јаболкото, исцедете и испијте ја водата.

Извор: готви.мк

Прочитајте и...  Како да го исфрлите насобраниот шлајм од грлото и белите дробови: Природен лек за полесно дишење
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top