zemljotres cile protesti 815x458

Илјадници луѓе во Чиле протестираа на улиците барајќи подобри социјални услуги, но за време на протестот се случи силен земјотрес од 6,3 степени.

На видеото се гледа како околните згради се тресат додека демонстрантите протестираат среде улица, а во еден момент панично се вознемируваат од земјотресот.

Протестот инаку помина мирно, но некои демонстранти фрлаа камења во судир со полицијата.

Прочитајте и...  Сибирски хирург го користи годишниот одмор да патува по светот и бесплатно да оперира деца
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за