Драма во Охрид: 5 лица со возило го попречиле патот на друго возило, го искршиле, па претепале еден од сопатниците

3policija 420x240 138854 156309 original
3policija 420×240 138854 156309 original

СВР Охрид поднесе кривична пријава со против К.Н.(21), Х.Н.(24), А.Г.(23), Х.Т.(23) и Љ.Т.(20) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 03.08.2019 во село Пештани пријавените со патничко моторно возило го попречиле движењето на друго патничко моторно возило, управувано од Д.М .(19), во кое сопатници биле Х.Е., М.М. и И.Т., сите од Скопје, при што со предмети удирале по возилото и физички го нападнале М.М..

Прочитајте и...  Драма во Амстердам: Жандармеријата го блокираше аеродромот, можна грабнување на авион
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде