Македонија

Државниот карантин се заменува со домашна изолација

Задолжителниот карантин се заменува со домашна изолација доколку лицата поднесат ПСР тест направен во последните 72 часа. Сите лица во државен карантин може да направат тест и да бидат упатени во домашна самоизолација, соопшти Оливер Спасовски на прес-конференцијата во 19 часот.

Прочитајте и...  26-годишниот Кристијан Ниноски го извади крстот од водите на Вардар

Најпопуларно

To Top