in

Два тигри се борат за територија – возбудливо видео вирално се прошири на социјалните мрежи

Офицерот Парвин Касван од Индиската шумска служба на Твитер објави возбудливо видео од борба за територија помеѓу два тигри во Централна Индија.

Парвин сподели и дека Проектот Тигар, програма за зачувување на Тигрите која започнала во април 1973 година од страна на Владата на Индија, оваа година слави 47 години постоење.

Парвин препорачува видеото да го слушаме на слушалки и да уживаме во моќното завивање на тигрите и неговото ехо во индиските шуми.

https://twitter.com/ParveenKaswan/status/1245304602213285888?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1245304602213285888&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.indiatoday.in%2Ftrending-news%2Fstory%2Ftigers-fight-for-territory-in-thrilling-viral-video-hair-raising-roar-has-internet-stunned-1662291-2020-04-01
Прочитајте и...  Погледнете што се случува кога ветрот ќе се судри со плафонот на овој бар

Што мислите?

1 Поен
Upvote Downvote