dog bite

На 03.05.2019 година во 15,00 часот во Полициската станица Аеродром Ф.Б.(37) од Скопје пријавил дека на улицата “Ѓорѓе Андреевиќ Кун“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата рака.

Истиот ден во 17,50 часот во Полициската станица Аеродром В.П.(69) од Скопје пријавила дека на булеварот “Јане Сандански“ била касната од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Прочитајте и...  (ВИДЕО) АНИМА МУНДИ: Што и да сме, луѓе не сме
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.