Македонија

Две жени се тепале за паркинг место во трговски центар во Скопје

На 05.03.2020 во 18.00 часот во СВР Скопје, М.М. (35) од Скопје пријавила дека околу 16.30 часот во близина на угостителски објект на улица Кирил и Методиј, поради недоразбирање во сообраќајот, била физичи нападната од Б.П. (30) од Скопје.

Фото: Илустрација

Воедно, при преглед на патничкото моторно возило „голф 5“ со скопски регситарски ознаки, кое го управувала пријавителката, полициски службеници пронашле и одзеле нож.

Прочитајте и...  Дебарските сточари го истураат млекото на улица, како револт против изолација: 1,5 тони нема каде да однесеме

Најпопуларно

To Top