Патување

Егзотична Европа: 8 најубави острови за кои ретко кој слушнал

Европа нуди доволно причини да го напуштите континенталниот амбиент./

Уживајте во морските сцени, рибарските села и локалните слатки кои се уште не се доволно истражени.

Пико, Португалија

Стрејмој, Фарски Острови, Данска

Мегисти, Грција

Муху, Естонија

Мул, Шкотска

Пантелерија, Италија

Вега, Норвешка

Лопуд, Хрватска

Прочитајте и...  11 магични градчиња кои мора да ги посетите барем еднаш во животот
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top