Еколошка катастрофа: пожолте водата во Вардар кај Долно Лисиче


Во текот на вчерашниот ден беше забележана жолто-црвена боја на водата во делот на течението на реката Вардар околу мостот во Долно Лисиче до Јурумлери. 

– Дали е на повидок еколошка катастрофа?  Црвена боја на водата во реката Вардар, кај мостот Д.Лисиче – Јурумлери… Надлежните да проверат кој е изворот на супстанците кои се пуштаат во реката… не изгледаат воопшто безопасно. – напиша на ФБ групата За почиста и поубава Македнија. 

Прочитајте и...  Планетата не може да преживее без Амазон - еве зошто!
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде