Занимливости

Електронските цигари се опасни, внимавајте: Тинејџер го загуби животот поради нив

image 2

18-годишен тинејџер е првата жртва на електронските цигари во Белгија.

Според тамошните медиуми, момчето електронската цигара ја добило како роденденски подарок од пријателите. Набрзо откако почнал да ја користи изгубил свест и речи 20 дена бил во кома, по што починал.

Лекарите и истражните органи  сметаат дека причината за смртта е тешко оштетување на белите дробови предизвикани од електронската цигара.

Родителите на момчето кажаа дека 18-годишниот немал претходни здравствени проблеми и дека редовно се занимавал со спорт.

Прочитајте и...  12 работи кои според Библијата не се точни – а во нив верува секој Христијанин
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top