Македонија

Елена Ристеска „непоканета“ гостинка во „Дајте музика“ (ВИДЕО)

33-годишната пејачка беше водич на извидничко друштво кое кампуваше во Наше маало.

Во новата епизода, македонската музичка ѕвезда ја промовираше новата песна „Да е светот подобар“. Текстот на песната е на самата Елена и Валентин Соклевски, додека за музиката и аранжманот се погрижи Никола Мицевски.

Погледнете го видеото:

02 2
Прочитајте и...  Додатен ден за одмор: Во овој град се воведува работна недела од 4 дена
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top