in

Емотивни фотографии од породување кои прикажуваат колку се силни мајките

Фотографиите од породување се особено интимна форма на уметност. За да се прослави раѓањето, International Association of Professional Birth Photographers одржува годишен натпревар на фотографии од породување. Добитниците се бираат од страна на комисија како и членови на организацијата ширум светот.

Во прилог ви прикажуваме дел од најдобрите фотографии избрани од страна на комисијата.

Прочитајте и...  Град кој е буквално сместен под карпа

Што мислите?

1 Поен
Upvote Downvote