in

ЕМОТИВНО: Ги покани сите другарчиња од градинка во судница да го гледаат неговото посвојување (ВИДЕО)

Едно петгодишно момче од Мичиген ги поканило сите другарчиња од градинката да присуствуваат на процесот на неговото посвојување. Детето по име Мајкл синоќа формално му се придружи на своето ново семејство со одлука на судот во округот Кент.

Додека судијката ја соопштуваше конечната одлука за посвојувањето на 5-годишниот Мајкл, зад среќното детенце седеа сите негови другарчиња од градинка со рачно изработени срца во рацете.

Две од дечињата изјавија „Го сакам Мајкл“ и „Мајкл е мојот најдобар другар“ пред Андреа и Дејв да му станат родители засекогаш на саканото дете.

Прочитајте и...  Русија: Малиот Саша остана сам и чека добри луѓе да го посвојат, роден е со редок хендикеп поради кој и мајката се откажа од него

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote