in

Еве како келнерите ја замислуваат својата работа кога повторно ќе се отворат кафулињата (ВИДЕО)

Во Чешка планираат отворање на терасите на кафулињата и рестораните на 25 мај па некои тамошни угостители веќе почнаа да размислуваат за тоа како ќе изгледа работата тогаш.

На Фејсбук излезе забавно видео кое прикажува како келнерите ја замислуваат својата работа по 25 мај.

„Не сакаме ништо да препуштиме на случајност. Очекуваме растојание од метар и пол меѓу гостите и персоналот. Развивме интерни методолошки правила и моментално ги спроведуваме во пракса со тимот и спремни сме на сите потенцијални потешкотии“, се шегувале во еден чешки ресторан.

https://www.facebook.com/watch/?v=546550652696125
Прочитајте и...  ВИДЕО: Алигатор фатен на камера како пробува да ѕвони на ѕвонче

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote