Македонија

Фан-зоната е спремна за македонските навивачи во Виена

Околу 2. 000 македонски навивачи утрнинава индивидуално пристигнаа во Виена, Австраија, каде што македонската машка ракометна репрезентација вечерва го почнува настапот на Европското првенство (ЕП). Верните навивачки од 16 часот во локалот „Pasta Lounge” ќе ја подгреваат атмосферата за вечерашниот меч против Украина.

Овој локал кој се наоѓа на адресата „LERCHENFELDER GÜRTEL 15 1160 WIEN” во Виена ќе биде збирното место за македонските навивачи или таканаречената фан зона во наредните неколку дена.

Прочитајте и...  ДПМ распиша Конкурс за наградата „Даница Ручигај“ за најдобра поетска книга од жена-писател

Најпопуларно

To Top