Македонија

Филипче: Секој што седи дома, секој од вас е херој!

Секој што седи дома, секој од вас е херој. Знаеме дека не е лесно, вака им се заблагодари на својот Фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче, на сите граѓани кои ги следат препораките за справување со корона вирусот.

Секој што седи дома, секој од вас е херој. Не заборавајте – токму вие давате значаен придонес во борбата со коронавирусот, кој го смени животот на милиони луѓе ширум светот, Знаеме дека не е лесно. Ви благодариме, објави Филипче на Фејсбук

Прочитајте и...  ДА ПОМОГНЕМЕ: Додека сите дечиња си играат, Горазд стои и не може да им се придружи бидејќи не ги гледа

Најпопуларно

To Top