Случувања

(ФОТО +18)Адриана Лима целосно гола со мисија да ги спаси Амазонските шуми

Поранешниот супер модел Адриана Лима се соблече целосно гола за новата книга наречена  „Angels Limited Edition“. Книгата ќе се продава на Бразилскиот уметнички саем и собраните приходи ќе се донираат во фондацијата за спасување на Амазонија.
Лима истотака изјави дека без разлика на собраните приходи од продажбата на книгата таа лично ќе учествува со донација за помош на опожарените шуми.
43-годишната убавица објави две фотографии кои се наоѓаат во книгата заблагодарувајќи му се на фотографот кој бил заслужен за фотосесијата, Расел Џејмс.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Пожар во Чернобил, радиокативното зрачење 16 пати над дозволеното
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top