(ФОТО +18)Адриана Лима целосно гола со мисија да ги спаси Амазонските шуми

Поранешниот супер модел Адриана Лима се соблече целосно гола за новата книга наречена  „Angels Limited Edition“. Книгата ќе се продава на Бразилскиот уметнички саем и собраните приходи ќе се донираат во фондацијата за спасување на Амазонија.
Лима истотака изјави дека без разлика на собраните приходи од продажбата на книгата таа лично ќе учествува со донација за помош на опожарените шуми.
43-годишната убавица објави две фотографии кои се наоѓаат во книгата заблагодарувајќи му се на фотографот кој бил заслужен за фотосесијата, Расел Џејмс.

Прочитајте и...  Сибир се уште гори, пепелосани животинки, градови обвиени во чад
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде