Македонија

ФОТО: Град Скопје откри како ќе изгледаат новите автобуси

Град Скопје на својот официјален профил на „Фејсбук“ откри како ќе изгледаат новите автобуси на ЈСП Скопје кои треба да пристигнат некаде во март. Тие се целосно еколошки, и треба да придонесат во борбата против загадувањето.

„Дел од новите автобуси пристигнуваат во првата половина на март. Зелен автобуски транспорт. Современ систем на јавен транспорт.MAN. CNG.“, пишува во објавата на Град Скопје.

Дел од новите автобуси пристигнуваат во првата половина на март.Зелен автобуски транспорт. Современ систем на јавен транспорт.MAN. CNG.

Gepostet von Град Скопје am Freitag, 28. Februar 2020
Прочитајте и...  Скопски угостител нема да ги отпушти вработените и по цена да пропадне

Најпопуларно

To Top