in ,

ФОТО: И официјално Игор Карачиќ е македонски зет!

Поранешниот ракометар на РК Вардар, Игор Карачиќ и официјално стана македонски зет.

Имено, неговата избраничка, убавата струмичанка Душица Андоновска преку својот профил на Инстаграм се пофали дека добила свршувачки прстен.

Парот заедно е веќе подолг период, а на почетоктот двајцата својата врска успешно ја држеа подалеку од очите на јавноста.

Прочитајте и...  Скопје го одбележува 13 Ноември, Денот на ослободувањето

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote