Галерија

ФОТО: Како изгледа „Пипи Долгиот Чорап“ денес

Поминаа 50 години од прикажувањето на „Пипи Долгиот Чорап“. Ретко кој од нас не го памети силното црвенокосо девојче со пеги на лицето и долги чорапи кое нè забавуваше на малите екрани во детството.

01 1
Image result for pipi duga carapa
Related image

Улогата на Пипи во популарната ТВ серија и филмовите ја толкуваше шведската актерка Ингер Нилсон. Имаше само 9 години кога ги снимаше епизодите и филмовите за „Пипи Долгиот Чорап“, а 10 кога тие беа прикажувани на ТВ екраните.

Ингер Нилсон
Image result for pippi longstocking today
Image result for pippi longstocking inger nilsson


Прочитајте и...  ГАЛЕРИЈА: Погледнете внатре во кафулето за ракуни во Русија
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top