ФОТО: Љубаништа врие од ѓубре – вака ли привлекуваме туристи и ја чуваме околината?

Среде екот на сезоната ова лето на убавата плажа Љубаништа, врие од ѓубре.

На фотографиите објавени на Ѕидот на сообраќајниот срам се гледа дека целото место е расфрлано со ѓубре.

687453282872077159529134606108069734121472n
6848601228720770761958096599213006876311552n 0
6835406728720767061958466610624052081983488n
6827817428720770195291488835394038845669376n
6781940428720769261958246208654334817730560n
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.