Занимливости

ФОТО: Математичка загатка која го полуде интернетот, можете ли да ја решите?

Математичка загатка со банани, часовници и геометриски фигури предизивика лавина коментари на интернет.

mathhead

Обидете се да дојдете до решението за кое ќе треба малку да размислите.

zagatka

Решението ќе го најдете во видеото во продолжение.

Прочитајте и...  Колкаво е вашето знаење за Хари Потер? – откријте со овој краток тест
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top