Математичка загатка со банани, часовници и геометриски фигури предизивика лавина коментари на интернет.

mathhead

Обидете се да дојдете до решението за кое ќе треба малку да размислите.

zagatka

Решението ќе го најдете во видеото во продолжение.

Прочитајте и...  Го ставил станот на оглас, а за еден ден го посетиле 1.700 заинтересирани - луѓето лудуваат по овој стан само поради една работа (ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде