in ,

ФОТО: Меланија во снежно бела венчаница ги дочекала гостите во Белата куќа – чини 3.600 евра

Во новото издание на традиционалниот Конгресен бал во Белата куќа првата дама на Америка, кога станува збор за модата, ни овој пат ништо не препуштила на случајот. Приредила изненадување какво долго ќе се памети.

Претседателскиот пар Трамп ги поздравил гостите во големото предворје на Белата куќа, а во улога на домаќинка Меланија посебно пленела во елегантен модел на бел фустан со детаљ од свила.

Како што дознаваат странските медиуми, станува збор за венчаница со потпис на познатиот либански дизајнер Рима Акре, а одбраната креација посебно се истакнува со цирконите сместени на работивте, по цена од 3.600 евра.

https://www.instagram.com/p/B6AWw4dgffQ/?utm_source=ig_embed

Прочитајте и...  На денешен ден во 1963 г. Тито станал доживотен претседател на Југославија

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote