Животински свет

ФОТО: Ова куче влезе во Гинисовата книга на рекорди, погледнете зошто

Харбор е кучето кое според Гинисовата книга на рекорди ги има најдолгите уши.

harbor

Тие се долги цели 34,29 сантиметри.

Прочитајте и...  CRAYFIS: Апликација која ја претвора глобалната мрежа на телефони во најголем телескоп
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top