ФОТО: Оваа најсекси баба има 4 внуци, а изгледа како „авион“!

За 55-годишната Алехандра Лабастида Шапиро многумина мислат дека и` е сестра на својата 32-годишна ќерка.

Алехандра работи како инструктор по пилатес, а вели дека своето тело го доживува како храм, односно дека максимално му е посветена и редовно вежба.

Image result for alejandra labastida shapiro

Сепак, ваквото тело има цена- тоа е непрекината контрола над јадењето и вежбањето, и тоа од 10-годишна возраст кога оваа бринета започнала да практикува здрава исхрана.

Јаде исклучително органска и сирова храна, избегнува лекови и свртена е кон природните лекови и билки, како за лекување на одредени тегоби, така и за превентива.

На социјалните мрежи, таа ја носи титулата „најсекси баба“ на 4 внучиња.

Прочитајте и...  Се фали со голи фотографии, а девојките му ги бира мајка му- по ова момче полуди Балканот, но без дозвола на идната свекрва ништо! (ФОТО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде