in

ФОТО: Селани спасуваат бебе слонче кое е заглавено во длабок канал

Кога не сте опркужени со животни ретко размислувате за опасностите со кои овие животни постојано се среќаваат.
Ова вклучува предатори кои се во постојана потрага по нивниот следен плен, луѓе кои се обидуваат да заработат од вредните делови од телото на животните, но и опасности со кои животните се среќаваат на патот. Токму тоа се случи во оваа приказна.

Едно слатко, мало слонче се лизнало во канал под железничка пруга во Асам, Индија. За среќа, возот застанал, а десетици патници веднаш излегле за да го извлечат слончето на безбедно место.

article 2561326 1B94228E00000578 794 964x667
article 2561326 1B94227E00000578 187 964x7542
article 2561326 1B9422B300000578 788 470x643
article 2561326 1B94225A00000578 158 964x691

Иако слончето било исплашено, сите се сигурни дека тоа сега среќно си игра со неговите пријателчиња.

Колку е убаво тоа што жителите и патниците од возот веднаш се обиделе да му помогнат на ова слонче.

Прекасно е што луѓето им помагаат на животните без да очекуваат нешто за возврат!

Прочитајте и...  Момче дознава дека ќе добие брат или сестра, а заради неговата реакција сите плачат од смеа (ФОТО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote