Животински свет

ФОТО: Животните против горештините – Како се разладуваат животните во Зоолошките градини

Високите температури не им сметаат само на луѓето, туку и на животните.

zivotinje vrucina aps1 770406715

Високите температури се тешки за животните во зоолошките градини. Многумина се кријат во сенките и мрзеливо спијат, додека други освежувањето го бараат во водата и ладните десерти.

Разгледајте ги сликите и откријте како животните го преживуваат топлотниот бран.

Фото: Профимедиа

Прочитајте и...  Колку пати секс неделно ќе ви помогне за поцрн тен?
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top