in

Фотограф од Австралија цела деценија фотографирал бранови и резултатите се прекрасни

Австралискиот фотограф Реј Колинс неодамна ја објави својата трета книга под наслов “Вода и светлина” за чие создавање му требале три години.

Книгата прикажува фотографии на нови и невидени погледи на бранови.

Колинс беспрекорно ја поврзува масовната сила и бес на вознемиреното море со трепкањето на светлина.

Реј работел напорно за да ги направи овие фотографии.

Тој пливал во замрзнатите северно-атлантски мориња на Исланд, пловел низ далечните ненаселени островски синџири на индонезискиот архипелаг, висел од од хеликоптер на Хаваите и со денови возел по гребените и источните крајбрежја на Австралија.

Тој поминал неверојатни авантури за на крајот да добие уште поневеројатни резултати!

Фотографиите се апсолутно неверојатни.

Прочитајте и...  19 страшни фотографии од домовите на родители со деца во карантин

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote