Галерија

Фотографии кои ќе ви го одземат здивот: Бангладеш од перспектива на дрон

Поради својата политичка нестабилност и природните катастрофи, една од најгусто населените држави на свето честопати е во центарот на вниманието. Сепак, Бангладеш е многу повеќе од насилство и несреќи, а тоа го докажуваат и овие феноменални фотографии.

Користејќи дрон, 27-годишниот фотограф Абдул Момин направи спектакуларни фотографии од реки, бујна природа и руралниот живот во Бангладеш.

Извор: NationalGeographic

Прочитајте и...  Ќе посакате веднаш да ги посетите: Волшебни места низ светот за одмор од секојдневниот метеж
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top