in

Фотографии кои ќе ви ја вратат вербата во човештвото

Некои луѓе велат дека сѐ додека постои барем една добра личност покрај вас, ќе продолжите да верувате во човештвото. Мора да продолжиме да мислиме дека побројни се добрите луѓе од лошите. Следниве фотографии се вистински примери на искрена несебичност. Погледнете ги овие добри дела што ќе ви ја вратат вербата во човештвото…

Овој човек возењето во метрото го поминал свирејќи му на виолина на едно детенце кое не престанувало да плаче

Оваа баба го посетувала маркетот секој ден за да чита книги, па менаџерот за неа поставил клупа

Салон за нокти одбил да услужи жена со церебрална парализа, бидејќи “премногу се движела”, па една касиерка купила лак за нокти и ацетон и за време на паузата и ги лакирала ноктите на девојката.

Луѓето чекаат ред за посвојување на мачиња и кучиња откако имало поплава во шинтерница во Остин

Децата во Канда ги оставиле своите јакни на бандерите за бездомниците полесно да ја поминат зимата.

Кафуле во Грција во зима ги отвара своите врати секоја вечер за бездомните кучиња.

92 годишен дедо прави роденденска честитка за неговата 93 годишна сопруга.

Овој човек со неговата прва плата однесе 15 бездомници во МекДоналдс на јадење.

Создадени се посебни лулашки на едно игралиште за децата со инвалидски колички.

Овој човек спасил маче кое се давело со помош на неговиот чадор.

Овој човек го пропуштил возот за да и помогне на оваа баба со торбите.

За ова ги имаме браќата!

Прочитајте и...  Отворен најголемиот фестивал на чудесни скулптури од мраз и снег во светот (Галерија)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote