in

Фотографии кои покажуваат како би изгледале познатите историски личности денес

Бека Саладин е графички дизајнер. За себе вели дека од мали нозе е опседната со историјата и археологијата, а минатото го опишува како филм преполн со настани на кои би сакала да учествува.

За неа најголема мистерија е тоа како би изгледале денес некои од познатите славни историски личност, па одлучи на некој начин тоа да го открие преку интересни илустрации кои ги споделува на Instagram.

Прочитајте и...  Реката Свон во ноќта: Неверојатни слики го покажуваат живописниот подводен свет

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote