in

Фотографии од “10 години предизвик” кои предупредуваат за состојбата со нашата планета

Додека милиони луѓе го користат овој предизвик за да прикажат како тие се промениле во текот на 10 години, некои одлучиле овој предизвик да го искористат како предупредување за тоа што ѝ правиме на нашата планета.

Преку овие слики е прикажана вистинската слика за последиците на глобалното затоплување и на уништувањето на шумите за кои сѐ уште не сме свесни.

Прочитајте и...  Титаник исчезнува, еден дел целосно го нема: Шокантни снимки на новата експедиција (ФОТО+ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote