Животински свет

Фотографии од куче и неговиот сопственик кои освоија милиони срца

Хонза Рехачек е фриленс фотограф од Чешка со голема страст за природата, патувањето и неговото куче, Ситка. Тој многу често ги комбинира своите страсти, така што го носи Ситка на авантури во дивината, и фотографира прекрасни локации. Но, тоа што навистина го привлече вниманието на целиот свет, се фотографиите на кои неговото неодоливо куче нежно му се потпира на раката. Ова е без сомнение еден од најголемите докази дека кучињата се навистина најдобрите пријатели на луѓето.

Прочитајте и...  ГАЛЕРИЈА: Неверојатни фотографии од месечина и силуети
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top