in

Фотографии од најубавите влезни врати во Лондон

Фотограферката Бела Фоксвел ги фотографира прекрасните врати во Лондон покрај кои поминуваат многу луѓе.

Нејзиниот Инстаграм The Doors of London е исполнет со разновидни врати низ улиците на Лондон.

Бела вели дека вратата ја фасцинира од многу причини. “Делумно е зашто им се восхитувам на луѓето што толку гордо вложуваат во влезната врата, особено оние кои се многу смели со силни бои”.
“И делумно е тоа што вратите се многу симболични. Тоа е затоа што тие претставуваат нови можности, или поради тоа што потсетуваат на дома. Има нешто посебно за нив. “

Од улиците на Нотинг Хил до округ Брикстон и пошироко, растечката колекција на Foxwell веќе заработи над 53K следбеници, и сигурно ќе ви инјектира здрава доза на завист од куќна врата. Продолжете со скролање за да ги видите нејзините фотографии!

За зголемување кликнете на фотографијата.

Прочитајте и...  Низ ходниците на напуштените храмови во Камбоџа (ГАЛЕРИЈА)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote