in

Фотографии од животните во Националниот парк Маврово

Фотографи од дивите животни во Националниот парк Маврово вчера беа поставени на ФБ страницата на паркот.

Снимени се преку поставување на “фото замки“, со помош на Македонското Еколошко Друштво – МЕД.

Фотографиите сведочат за разновиднидноста на животинскиот свет на Маврово.

Повеќе фотографии погледнете ТУКА.

Прочитајте и...  Мистерија на природата: Запознајте ја „дамка“, организам кој личи на габа, но се однесува како животно (ВИДЕО)

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote