Занимливости

Фотографија на денот: Крава со ВР-очила

Руските крави во иднина би требало да продуцираат повеќе млеко со помош на очила за виртуелна реалност и дигитални слики од зелени ливади.

cow

Животните, со помош на симулирани полјани и зеленило, можат подобро да се опуштат во текот на студената руска зима. Министерството за земјоделство во Москва смета дека на тој начин ќе го поттикне производството на млеко. Прототип на очилата веќе се тестира на една фарма во близина на рускиот главен град.

Прочитајте и...  Запознајте ја кравата која избега од нејзиното стадо за да се приклучи на стадото бизони
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top