Фотографија на денот: Крава со ВР-очила

Руските крави во иднина би требало да продуцираат повеќе млеко со помош на очила за виртуелна реалност и дигитални слики од зелени ливади.

cow

Животните, со помош на симулирани полјани и зеленило, можат подобро да се опуштат во текот на студената руска зима. Министерството за земјоделство во Москва смета дека на тој начин ќе го поттикне производството на млеко. Прототип на очилата веќе се тестира на една фарма во близина на рускиот главен град.

Прочитајте и...  Еднојајчани близнаци станаа татковци на ист ден (ФОТО+ВИДЕО)
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде