in

Фотографка направила минијатурен мебел за верверичките кои често ја посетувале (ФОТО)

Додека е заглавена дома за време на карантинот, фотографката на диви животни од Борнмут, Шерон Катлер, ја имала само својата градина за правење фотографии. Тогаш решила да ги слика двете верверички секогаш што се шетаат во нејзината градина. Исто така, се сетила дека има мини рачно изработено креветче кое некогаш го користела за да слика морско прасе. Го модифицирала креветчето, го ставила во дворот и направила прекрасни фотографии од верверичките кои уживале во ова изненадување.

Решила да искористи уште неколку минијатурни предмети.

Прочитајте и...  Номадски живот: Кои се првите сопственици на подвижни куќи?

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote