in

ГАЛЕРИЈА: 11 неверојатни пештерски куќи

Ако сакате промена на вообичаеното сместување за одмор, зошто да не пробате нешто невообичаено. На пример да изнајмите куќичка-пештера?
Овие уникатни куќи за одмор се достапни за изнајмување на TripAdvisor.

Од прекрасниот Санторини со џакузи и панорамски поглед до луксузен дом во Арканзас во текот на целата година, овие извонредни пештери се крајниот начин да ја почувствувате природата без да се откажете од модерните удобности!

#1 Бекам ( Партенон, Арканзас, САД )

#2 Лава ( Санторини, Грција )

#3 Анитија ( Кападокија, Турција )

#4 Азалеа ( Оија, Грција )

#5 Рокхаус ( Ворчестер, Велика Британија )


#6 Casa Santantonio ( Санторини, Грција )

#7 Sea View Cave Loft ( Гран Канарија )

#8 Cuevo De Luja ( Гранада, Шпанија )

#9 Бел сон ( Апулија, Италија )

#10 Cohabitat Sassi ( Матера, Италија )

#11 Socorro ( Гуимар, Тенерифе )

Прочитајте и...  9 култни филмови коишто добиле неверојатно слаб рејтинг

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote