Галерија

ГАЛЕРИЈА: Ѕирнете во волшебниот свет на илузиите во замокот Августусбург

Во замокот Августусбург во близина на градот Кемниц,Германија изложена е низа слики и инсталации кои ги мамат очите и мозокот на посетителите.

Името на новата изложба е “Tricked!” или во превод “Измамен!”. Со помош на современи техники како што се проширена реалност (АР), вирутелна реалност, посетителите можат да да го прошират согледаниот свет или да се потопат во измислениот.

Прочитајте и...  Во Германија тајно снимено мачење на мајмуни кои испуштаат болни крици (Фото+Видео)
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top