in

ГАЛЕРИЈА: Неверојатни фотографии од месечина и силуети

Абдула Евиндар е уметник од Турција кој создава неверојатни фотографии од силуети со месечина.

Во оваа серија фотографии тој направил комбинација од фотографии на силуети, пејзаж и месечина за да ги создаде неверојатните фотографии подолу.

Работејќи со аналогни и дигитални методи, неговата техника доведува до надреализам во неговите дела.

abdullah evindar 33545934 1169513006524058 6659699714205679616 n

Погледнете повеќе на следната страна.

Прочитајте и...  ГАЛЕРИЈА: Фински фотограф ја покажува убавината на шумата од бајките во Финска

Што мислите?

-1 Поени
Upvote Downvote