Галерија

ГАЛЕРИЈА: Погледнете како би изгледало кога би оделе голи на работа или на кафе

Фотографката Софија Вогел прави малку поинакви пред и потоа фотки од оние на кои сме навикнати.

24

Нејзиниот фото серијал е насловен With and Without и содржи фотки од луѓе кои извршуваат секојдневни задачи и активности на едната страна нормално облечени, а на другата комплетно голи.

Софија се надева дека овој интимен проект ќе помогне на голотијата да не се гледа само во сексуална конотација.

Таа смета дека голотијата е природна состојба во која треба да може да се извршуваат сите задачи.

А, тоа би изгледало некако вака:

Прочитајте и...  Фотограф пронашол одличен начин една слепа невеста да може да ги види нејзините свадбени фотографии
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top