Животински свет

ГАЛЕРИЈА: Погледнете како изгледа желка стара само еден час

Желките припаѓаат на една од најстарите групи рептили во светот – постари од змиите, крокодилите и алигаторите! Дали некогаш сте имале можност да видите како изгледа желка која е родена пред само 1 час?

Уживајте во фотографиите!

67334912 2273300802723015 8902789171005882368 n
67533367 2273300899389672 7254126331888140288 n
934710ca6125c75eb45ae19bd26385b1
67560849 2273300842723011 9198621918444388352 n
67845896 2273300896056339 5053286060356796416 n

Прочитајте и...  ГАЛЕРИЈА: Зошто Националниот парк Кругер е едно од најинтересните места во светот?
Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпопуларно


To Top