in

ГАЛЕРИЈА: Преубави фотографии од коњи полни со живот

Ако сте биле во потрага по фотографии на прекрасни коњи, тогаш сте на вистинското место.

Германскиот фотограф Вибке Хас фотографира животни желни за живот и можеме да видиме зошто. Нејзината способност за фаќање на коњите во правилна поза е неверојатна.

Фотосесијата наречена Horsestyle, сетот е награден во 2018-та година на Sony World Photography. Поставени на црна позадина, нејзините слики се драматични, но сепак убави.

Прочитајте и...  Короваи: Запознајте ги мистериозните канибали, „луѓето од дрвјата“

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote