Надлежните служби денеска се зафатија со чистење на коритото на Вардар кај еден од бродовите. Како што забележа камерата на „Пресинг ТВ“, насобраното ѓубре, песок, дрва, наместо во контејнер повторно се фрлаше назад во реката.

Прочитајте и...  ФОТО: Љубаништа врие од ѓубре - вака ли привлекуваме туристи и ја чуваме околината?
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за