Ѓубрето од Вардар завршува повторно во Вардар (ВИДЕО)

Надлежните служби денеска се зафатија со чистење на коритото на Вардар кај еден од бродовите. Како што забележа камерата на „Пресинг ТВ“, насобраното ѓубре, песок, дрва, наместо во контејнер повторно се фрлаше назад во реката.

Прочитајте и...  Турција ќе ги чисти морињата од отпадоци
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде