in ,

Глумицата од “Игра на тронови” ги покажа страшните лузни од бичување: “Тие се вистински”

Глумицата Есме Бјанко која во мегапопуларната серија “Игра на Тронови” ја игра улогата на проститутката Рос, проговори за насилството во врските и покажала лузни од бичувањето на грбот.

“Ова е мојот грб. Повредите кои ги гледате се вистински, а настанале така што ме бичуваа во името на “уметноста”. Некогаш оваа фотографија ја гледав со гордост, бидејќи сметав дека тоа е доказ на верност кон мојот злоставувач. Денес ја гледам со страв. Иако оттогаш поминаа многу години, сè уште имам ПТСП, а кошмарите кои ги имам поради тоа се сè полоши”, напиша таа. 

https://www.instagram.com/p/Bu38Ep9l2Ac/?utm_source=ig_embed

Објавила и фотографија од себе во младоста и опишала што сè се крие зад таа фотографија.

“Оваа фотографија е од мој роденден пред многу години. Ноќта претходно бев заклучена во соба, бев сосема сама и не спиев. Во тоа време јадев малку и често ми беше забрането да спијам, бев сосема исцрпена психички и физички. На оваа фотографија момчето мое ми дава подарок. Иако имам насмевка на лицето, гледам празнина и страв во своите очи”, додаде таа.

Прочитајте и...  Нов изглед на Facebook и Instagram наскоро - погледнете како ќе изгледааат

Есме на тој начин им се придружи на жртвите на злоставување кои своите приказни јавно ги изнесуваат како дел од #IAmNotOk движењето.

https://www.instagram.com/p/BlbVg1EgUBH/?utm_source=ig_embed

Извор: tocka.com.mk

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote