in

Го нарекуваат педофил, а тој тврди дека во љубовта сè е дозволено: Сите се шокирани од овој пар (ФОТО)

Лизи Риквуд има 22 години, додека нејзиниот сопруг Лесли има 63 години.

w9lah 2050983 screenshot 10 ls

Многумина ја осудуваат нивната врска и го нарекуваат педофил. Сепак, тие се сакаат, без оглед на тоа, и сакаат да им дадат на другите пример дека сè е дозволено во љубовта.

Тие се заедно веќе три години, живеат во Англија. Иако се оженил во 2017 година, соседите сега напишале „перверзник“ на куќата на неговите родители.

Image result for Таа имала 19, а тој 60 години кога се запознале!

-Кога луѓето го нарекуваат мојот сопруг педофил на улица, не ми е гајле. Не разбирам како странците можат да кажат такви грди работи. Јас сум возрасна и донесувам свои одлуки, така што коментарите на луѓето не ми се јасни. Неговите години никогаш не ми пречеа затоа што Лесли е прекрасен сопруг. Не можете да изберете во кого ќе се за вљубите “, изјави Лизи за Дејли Меил.

Двојката се запознала со пријателот на Лесли во 2016 година, а по нивната прва вечера, двајцата брзо се почувствувале поврзани.

-Го прашав колку години има и тој рече дека има 60 години. Јас бев изненадена затоа што мислев дека има 40 години. Му признав дека имав 19 години и тоа не му пречеше. Ми се допадна колку беше незрел тој , открива Лесли.

Прочитајте и...  Мајка ненамерно си ја крстила ќерката Лазања и сфатила месеци подоцна

Исто така, таа рече дека се срамела најпрво да и каже на семејството колку години има нејзиното момче, а кога им признала, биле во шок.

На почетокот на врската, наишле на низа непријатни искуства, но подоцна одлучиле дека мислењата на другите нема да ги допрат и дека тие ќе го живеат својот живот.

И двајцата се хендикепирани и не можат да работат, но се надеваат дека нивната приказна ќе влијае врз другите да започнат да прифаќаат парови со голема разлика во возраста.

-Луѓето почнаа да нè нарекуваат со секакви грди работи на улица. Некој рече дека она што го правевме беше одвратно. Беше ужасно. Насекаде луѓето нè напаѓаа. Неколку дена подоцна, некој напиша „валкан педофил“ на sидовите и прозорците, велат тие.

Што мислите?

0 Поени
Upvote Downvote