nintchdbpict000350316629

Мајка на 12 годишно девојче открила дека нејзината ќерка ја силувал постар тинејџер откако го прочитала нејзиниот дневник, пренесува Дејли Меил.

nintchdbpict000350316629

Тејлор Џејмс Дусен (18) од Мичиген ќе биде осуден на најмалку 5 години затвор, додека најголемата можна казна која му следува е 25 години.

Тој е прогласен за виновен за силување на дете кое е помладо од 13 години. Полицијата е известена за нападот откако мајката на девојчето го прочитала нејзиниот дневник.

Според обвинителството, Дусен својата жртва ја запознал пред да го изврши нападот. Девојчето (12) го запознал преку заеднички пријател 2016 година.

Тој нападот го извршил во март 2017. година во куќата на својата жртва.

Прочитајте и...  11 годишна жртва на силување молела да абортира - наместо тоа била присилена да роди
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

Leave a Reply

avatar
  Претплати се  
Известувај за