Го спуштија ковчегот во дупката, а потоа од него се слушна гласот на покојникот: Каде сум, пуштете ме! (ВИДЕО)

Погребите се обично тажни моменти каде роднините и пријателите се простуваат од саканите личности. Дека тоа не е секогаш така покажа еден Ирец кој на својот погреб оставил забавна порака и ги остави во солзи присутните, но не оние тажните солзи…

screenshot 2 2

Ковчегот веќе бил спуштен во дупката, а роднините и пријателите наеднаш се стаписаа откако наеднаш слушнаа чукање на дрво.

Набрзо се појавил и гласот на починатиот: Ало каде сум? Ало има ли некој? Пуштете ме одовде!

Очигледно починатиот во договор со некој од семејството оставил аудио порака која беше пуштена за време на неговиот погреб, а следејќи ги реакциите на присутните станува збор за прилично забавна личност додека била жива.

Прочитајте и...  50.000 долари добила на лотарија пред својата венчавка, повторно освоила награда на годишнината од брак
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде