Го удирал по глава до смрт: Брат уби брат

Дваесетгодишно момче од Шабац е уапсено поради сомнение дека го убило својот 24-годишен брат.

Screenshot 1

Наводно, во семејната куќа тоа повеќе пати го удрило брата си во главата, по што несреќникот им подлегнал на повредите, соопштила полицијата.

Како што пренесуваат српските медиуми, на момчето ќе му биде одредено задржување до 48 часа.

Прочитајте и...  Србија воведува казна доживотен затвор за убиство и силување на деца
Преземањето на содржините (слики и текст) е дозволено само делумно со наведување на извор (хиперлинк) до содржината која се презема.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде